Paar küsimust, mida peaksid autole kindlustust tehes esitama

Kas vajad ainult liikluskindlustust või ka kaskokindlustust?

Pilt: FreeDigitalPhotos.net

Autokindlustus on äri nagu iga teine ja selle tõttu ei tasu alati kindlustusfirmade juttu päriselt tõepähe võtta. Nemad ikkagi müüvad oma toodet ega peagi sind kõige parema pakkumiseni aitama. Järgmisena räägime küsimustest, mis peaksid kindlustuse hankimise puhul aitama sul kõige soodsam pakkumine saada.

Missugust kindlustust sul üldse vaja on?

Laias laastus pakutakse kohustuslikku liikluskindlustust ja seda täiendav vabatahtlikku sõidukikindlustust ehk kaskokindlustust. Samas on need pakkumised ja erinevad variandid erinevate kindlustusettevõtete juures varieeruvad, seega peaksid vastavalt oma auto vajadustele leidma parima. Kui sõidad välismaale, siis on oluline jälgida, et antud kindlustus ka vastavas riigis kehtiks, samuti on pakkujate puhul erinev see, missuguseid juhtumeid kaetakse.

Kuidas hinnatakse minu kindlustusriski?

Kindlustuse hind kujuneb mitmete erinevate tegurite põhjal – arvestatakse sinu sõidukogemust, eelnevat liikluskäitumist ja võimalike olnud õnnetusi jne. Selle põhjal kujundatakse hind, aga kuna neid tegureid on mitu, siis võivad ka erinevad kindlustusfirmad teha erinevaid pakkumisi.

Kas kindlustus katab õnnetuse kulud ka siis, kui ma ise pole roolis?

See on tegelikult üsna oluline küsimus, mis tihti unustatakse. Kindlasti võib juhtuda, et laenad autot sõbrale või õpetad kedagi sellega sõitma vms. Kuna erinevatel ettevõtetel on selle suhtes lahknevaid seisukohti, siis peaksid igal juhul enne kindlaks tegema, kuidas mingi konkreetse firma poliitika selles suhtes on.

Kui suur on omavastutus?

See on samuti suurus, mis varieerub. Omavastutus võib lisaks firmade lõikes erinemisele erineda ka õnnetusetüüpide suhtes. Kindlustust ostes oleks tark seda jälgida.

Kas on mingeid soodustusi?

Paljud firmad pakuvad lisasoodustusi, et sa ei saa eeldada, et sulle seda pakkuma tullakse (sest olgem ausad, need soodustused on mõeldud selleks, et kliente ligi meelitada, aga sina oled juba kohal ja tunned huvi). Seega on mõistlik alati küsida, kas firmal on lisasoodustusi.

Kas kindlustus katab originaalosade hinna?

Peaksid uurima, kas sinu valitud kindlustus katab kahjustatud autoosade asendamise identse, originaalosadega või ainult universaalset tüüpi asendusosadega. Viimane ei pruugi ilmtingimata halb olla, aga nende tingimustega tasuks ennast enne kindlustuse ostmist kurssi viia.

Allikas: Olenmees.ee

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!