5. Sa ei ole ju rahul oma eluga…

Kõigega rahul ja õnnelikku  inimest on raske mõjutada, kuid enamus inimesi ei ole sellised, sest igaühel on kuskil peidus tunne, et ta ei ole täiuslik. Ta tunneb, et kuskil sügaval tema sees on midagi puudu ja enamus meist ei ole rahul ka oma eluga-meie elus ei ole seiklust, me oleme kaugenenud oma lapsepõlve unistustest, meist on saanud igavad inimesed. Enamus meist suleb enda eest elu raskused mugandudes rutiinidesse ja käitumismustritesse ja tihti sulgedes ennast ka teiste inimeste eest. Kuid kogu selle käitumise all on peidus suur hunnik ebakindlust ja enesekaitset.

 

Inimeste maskid

Enamus inimesi kannab meie keskel liikudes ka alati maski, sest me püüame välja näidata, et oleme palju tugevamad ja enesekindlamad kui tegelikult oleme. Me ei taha, et teised inimesed näeksid kui palju me eneses kahtleme. Tegelikult on me egod ja iseloomud päris nõrgad ja kartlikud, seetõttu ka  sina kui võrgutaja ei tohi kunagi inimest arvustada tema väljanägemise järgi.

Sina kui võrgutaja pead oskama esile tuua eespool kirjeldatud  tunded inimestes, nii et inimene saaks neist aru ja teadvustaks endale. Sa pead panema tundma nad et nad on sõjas iseendaga ja see segab nende igapäevaelu. Need mõtted su võrgutatava peas loovadki ruumi sulle sinna sisenemiseks. Sest mitte keegi ei suuda sulle järgneda ja näha sinus pääseteed, kui ta ei leia endas midagi puudu olevat.

 

Mängu tuled sina

Nii et piltlikult pead sa tema ette asetama peegli, milles nad näevad enda tühja ja igavat sisemust. Kui sa oled toonud välja selle puuduse, siis nad saavad hakata sinus nägema seda inimest, kes võib selle tühimiku täita.

Pea meeles, et me oleme oma iseloomult laisad. Selle asemel, et täita ise seda tühjust ja millegi vajadust me sees, on ju palju lihtsam lasta kellelgi teisel seda teha. Seal astudki mängu sina, sest sina kui võrgutaja oled justkui väljast tuleja, võõras. Sina oled muutus, teistsugune, väljapääs rutiinist…

Kuulus  Don Juan-gi võrgutas ju enamasti külatüdrukuid rääkides kui igav ja mõtetu nende elu on, ise samal ajal kandes säravaid rõivaid ja rääkides suurest elust. Sama nippi kasutas ka meie enda  elumees Nipernaadi moosides talutütreid.

 

Vanemad ja nooremad

Väike soovitus ka nooremapoolsetele võrgutajatele- koht kuhu sihtida endast vanemate väljavalitute puhul on minevik. Too välja kui kaugele on inimesed jäänud oma nooruspõlve ideaalidest-mida vanemaks nad saavad, seda vähem nad justkui elavad. Kuid sina pakud neile läbi enda võimaluse elada läbi veel üks seiklus, just seda läbi kire ja armumise. Vanemad inimesed on tihti sisse võetud noorematest, kuid et see juhtuks, peavad noored enne tegema selgeks vanematele, millest nad on ilma jäänud, kuidas nad on kaotanud oma ideaalid. Ainult siis tunnevad vanemad et olles nooruse lähedal  saavad nad veel osa sellest sädemest, saavad olla veelkord selle elusa ja põleva hinge lähedal mida vanus ja ühiskond on suutnud neis maha suruda.

Tegelikult ju müüakse  kõikvõimalikku jaburdusi inimestele samade tehnikatega- tekitatakse hirm, probleem, oodatakse reaktsiooni ja siis pakutakse lahendus.  Nii luuaksegi vajadus millegi järgi, mida inimene ise võib-olla ei osanudki tahta ja mida tal tegelikult vaja ei olnud, aga hirm mis loodi jäi nii painama, et ta ikkagi ostis omale selle.

Kuid et olla see inimene, kes sütitab teisi-loe palju, reisi, suhtle huvitavate inimestega, topi oma nina igalepoole kus võib toimuda midagi harivat, ole positiivne ja naudi elamist. Läbi selle, et sa parandad enda elu muutud sa ka atraktiivsemaks teistele inimestele.

 

Loe edasi-www.naistesuurimsaladus.blogspot.com

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!