Võhandu Maraton pürgib Euroopa suurimaks aerutamismaratoniks

Finišis võid auga öelda

„Ma olen ühe päevaga terve jõe läbi sõitnud!“


21. aprillil kell 7:00 stardivad Võrust Tamula järvelt sajad paadid ligi 1000 osalejaga, et läbida üks Euroopa karmimaid ja osalejaterohkemaid maratone.

100 kilomeetri läbimine aerutades pole naljaasi. Aga mis teeb Võhandu maratoni nii populaarseks? Kindlasti Võhandu jõgi oma kauni loodusega, maratoni nime vääriv distants, mis kulgeb järvest järveni, ning selle pikkus – 100 on maagiline number…

Neile, kes on maratoni sõitnud, pole Võhandu enam kunagi lihtsalt jõgi. Iga sild sellel jõel, mida sa ületad, iga jõekäär, mida märkad kaardil, iga kord, kui kuuled sõna Võhandu, on see sinu jaoks hoopis teise tähendusega. Finišis võid auga öelda: „Ma olen ühe päevaga terve jõe läbi sõitnud!“ Inimestele meeldib teha asju, mida saab lugeda lõpetatuks.

Aerutajate karavani esimene ots pingutab võidu nimel kasvõi vere ninast välja, süsta kandmine ümber veskitammide käib tipptiimidel jooksutempos. Enamik osalejaid tuleb siiski maratonile seda läbima ning loodust ja eneseületamist nautima. Selle maratoniga on nagu mägironimisega – tähtis pole, kui kaua sa ronid, vaid teadmine, kas sa käisid seal üleval või mitte, kas sa oled seda maratoni sõitnud ja selle ka lõpetanud.

NB! Veebruariga lõpeb registreerimise teine voor!

Praeguseks registreerunud enam kui 500 osalejat leiab stardiprotokollist maratoni kodulehel.

Aga kui sa tead kedagi, kes teab kedagi, kes veel kahtleb või on osalemise suhtes kahevahel, siis aita oma sõpra, tee üks julgustav telefonikõne ning selgita talle vana tõde – mitte distants ei tapa, hoopis tempo tapab. Jõukohase tempovaliku korral on iga hetk sellest maratonist puhas nauding!

Registreerimine, lisainfo, statistika ja palju muud: www.vohandumaraton.ee

Võhandu Maraton kuulub Eesti kõige karmimasse vastupidavusalade sarja „Võrumaa nelik 100“:

III Haanja 100 suusk (17. märtsil)

VI Võhandu Maraton (21. aprillil)

IX Haanja 100 ratas (29. septembril)

III Haanja 100 jooks (27. oktoobril)

ALLIKAS

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!