Kõrgklassi prostituudi argielu (artikkel)

Prostituut
Öeldakse, et miski pole iseenesest hea ega halb, üksnes mõtlemine teeb ta selliseks. Olgugi, et eelarvamused segavad tihti suhtumist erinevatesse staatusgruppidesse, on mündil ikka kaks poolt. Maailma vanima ameti kandja võib tekitada õõvastust, selle töö tegija võib olla räpane põhjas väänleja, aga mitte alati. Kõrgklassi tegija, kellega intervjuu tegin, on teine äärmus, sest ta on piltilus ja ta teab seda. Sale ja naiselik keha, veatu ja kaunis näolapp ning pikad blondid kiharad kindlustavad talle selle, et müüa võib ta end valitutele raha eest, mis tagab pillava eluviisi. Nimetagem teda Stellaks (30).

Oled kahtlemata vapustavalt kaunis naine, miks sa sellist tööd teed? Kuidas see kõik algas?
Teen seda raha pärast. Algas nii, et läksin Viru hotelli salatit sööma ja seal istudes mõtlesin, et kuidas ma küll edasi elan – raha pole, tööd pole. Siis astus mu juurde üks mees, inglane, kes vist arvas, et teen tööd ja küsis, kui palju ma maksan. Vastasin talle 300 eurot, mida on tegelikult päris palju, kuid seal hetkel ei teadnud ma hindadest midagi. Läksime hotelli sauna. Sealt kõik alguse saigi. Juba järgmisel päeval tulin taas linna. Mehed lähenevad ise, küsivad nime ja millega tegelen ning sealt juba minnakse edasi.

Kas sõna “prostituut” on sinu jaoks solvav?
Ei, mind see küll ei solva, ma tean oma hinda. Pigem solvab see neid, kes end selle töö pärast räpasena tunnevad. See pole sõimusõna. Üldiselt kasutatakse väljendit “tüdrukud” või “teeme naisi”. “Prostituut” öeldakse harva. Kui ise käituda viisakalt, on mehed ka viisakad.

Milline on Sinu klient? On mingisugune kindel profiil?
Turiste on palju ja mitte ainult soomlased, on palju norrakaid, rootslasi, inglasi aga ka eesti ja vene mehi. Eesti meeste seas on nii noori pidutsejaid kui ka pereinimesi, eestlased on teiste rahvustega võrreldes ülbemad ja üleolevamad. Igasuguseid kliente on tegelikult. Vahel juhtub ka selliseid, kes pole varem naist ostnud ja ei saa hakkama, siis räägime niisama. Keskmine vanus on 30-40-aastased. Mul on ka püsikliente, kümmekond.

Kui palju staare, prominente, poliitikuid sinu juurde on tee leidnud?
Seda ma ei tea, kuid päris suuri ärimehi on küll palju olnud.

Kas prostitutsioonis on ka mingisugune territoriaalne jaotavus või võib igaüks müüa end kus soovib?
Võitlust pole, kuid on teatud kohad, kus me käime. Kindel ring nagu näiteks Vanalinna väikesed baarid. Viru hotelli meid enam sisse ei lubata, sest üks tüdruk tegi seal pahandust. See oli väga hea koht, sümpaatsed mehed. Põhimõtteliselt jalutame linnas, istume baaris või hotelli fuajees, kuni tööotsa leiame. Kesklinna kandis ongi kallimad ja korralikud tüdrukud liikvel. Odavad seisavad Minski poe juures Sõle tänaval, nemad on süstivad narkomaanid, kes teevad 20 euro eest kõike. Viimased on äratuntavad, kesklinna omadest pole arugi saada, et nad prostituudid on.

Milline on kõrgema klassi prostituutide hinnakiri? Kui palju sa päevas, kuus keskmiselt teenid?
100 eurot tunni eest on tavaline, halval päeval minnakse kaasa ka 80 euro eest. Nädalavahetustel teenin praegusel ajal umbes 600 eurot päevas, nädala sees 300 eurot, kuid suvel on hoopis teised summad – 1000 eurot on tavaline päev. Pärast möödunud suve ei teinud pikalt tööd, teenisin nii hästi. Aga mida rohkem teenin, seda rohkem kulutan.

Töötades 5 päeva nädalas teenid kuus keskmiselt 10 000 eurot. See on suur summa, mida sa selle rahaga teed?
Ma ei vaata hinda, luban endale, millele silm peale jääb. Tegelikult saan endale lubada kõike – ilusaid riideid, taksosõitu. Kogun ka raha, et oma korter saada. Praegu ööbin hotellis, lapsed elavad vanaema juures.

Mida saja-euro eest tegema peab?
Anaalseksi tegema ei pea, muud kõike. See on tunnihind.

Kupeldamist toimub?
Minul pole kunagi olnud ja minu teada väga neid enam ei liigu. Pigem küsitakse infot taksojuhtidelt. Ma arvan, et kupeldajate all töötavad tüdrukud on pigem majades.

Valid sa oma kliente?
Muidugi. Purjus meestega ma kaasa ei lähe. Ma ei viitsi tunde istuda ja oodata, alkoholi ma ise ei tarbi. Purjus mehed on tüütud ja labased.

Alkohol ja narkootikumid on prostituutide seas levinud? Kas seda tööd on üldse võimalik kainelt teha?
Jah, need käivad selle tööga ikka käsikäes. Tean paljusid, õigemini, peaaegu kõik tüdrukud teevad narkootikume, palju tehakse amfetamiini ja mõned süstivad heroiini. Mina iga päev narkootikume ei tee, kuid vahel ikka. Mõnda sellist tüdrukut tean ka, kes üldse narkootikume ega alkoholi ei tarbi.

Millist tööd oled varem teinud ja miks mitte enam mõni muu amet?
Olen töötanud hotellides ja baarides – klienditeenindajana enamasti. Minu meelest teenib aga sellega vähe. Ma ei kujuta ette, et elan sellise raha eest. Viimase aasta jooksul pole ma näiteks ühistransporti kordagi kasutama pidanud.

Kui tihti tunned sa enda keha müües halvasti? Nutad sa tihti?
Ma ei ole selle töö pärast kunagi nutnud ega tundnud end halvasti. Vahel küll olen väsinud ja mõtlen, et ei viitsiks minna, kuid siis teen end korda, lähen linna ja läheb ka tuju paremaks.

Kui palju tuleb ette seda, et klient jätab töötasu maksmata või on hoopiski vägivaldne?
Maksmata pole mulle jäetud, ette tuleb võtta, siis sellist asja juhtuda ei saa. Vägivalda on ette tulnud korra, kui klient ei tahtnud, et ta juurest ära lähen. See oli päris õudne. Ta kiskus juustest ja lohistas mind mööda põrandat. Eestlane oli. Sain põgenema, kuigi mingi maa jooksis ta mulle veel järgi.

Kas kardad oma klientidega päevavalguses hiljem kohtuda?
Ei karda, pigem peidavad nemad ise oma silmi ja nad ei tule näpuga kaubanduskeskuses näitama. Isegi kui ta tuleb mulle oma naisega vastu, ei julge ta mulle “tere” öelda. Ma arvan, et kohtumine pole probleem.

Naudid sa seksi?
Umbes 30 protsenti klientidest on voodis väga head. Kenade ja hästi oskavatega naudin ma seksi.

Kas see on müüt, et suudlemine on prostituudi jaoks intiimseim ja seda kliendiga ei harrastata? Kas sina suudled oma klientidega?
Mõnega suudlen, sõltub, kui sümpaatne inimene minu jaoks on. Enamjaolt tõepoolest ei suudelda.

Oled sa oma klientidesse armunud olnud?
Kahel korral on seda juhtunud, mõlemad mehed olid norrakad. See oli muidugi lühiajaline tunne, sest nii lühikese ajaga pole võimalik tõsiselt ära armuda. Mul on ka üks soomlane, kellega on meil vastastikune sümpaatia.

Ta on su sponsor?
Jah, tegelikult küll. Ta peab mind üleval. Annab nii palju kui küsin, kuid ma ei ole väga hea küsija. 400-500 eurot ikka annab, kui näeme. Ta ei tea, et sellist tööd teen. Arvab, et lõpetasin. Kuid tal on oma pere Soomes ja pikemas perspektiivis ei tule sellest midagi välja, ta ei tuleks oma pere juures ära.

Lähme hetkeks ajas tagasi. Millisest perekonnast sa pärined? Milline oli sinu lapsepõlv?
Väga ilus, mul oli hea ema ja tore perekond. Mu lähedased ei tea, et seda tööd teen. Vaid õde vist aimab.

Sul on põhiharidus, oled oma keha müünud aasta. Millised on sinu tuleviku väljavaated? Näed sa end tulevikus pereinimesena, lapsi kasvatava emana, minema edasi õppima?
Veel näen, jah. Tahtmist on. Arvan, et teen seda tööd, kuni kas leian sobiva elukaaslase või tõeliselt tasuva töö. Edasi läheksin õppima küll, kui see võimalik on ja keegi näiteks toetaks õpinguid, siis jah.

Ütle lõpetuseks, oled sa õnnelik inimene? Millest sa unistad?
Tegelikult olen ma õnnelik, aga võiks olla õnnelikum. Armastus on puudu. Unistan oma kodust. Unistan, et lastel oleks hea ja rahulik elada. Normaalset elu tahaks.

ALLIKAS

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!