Ehitame maja.

Mees nimega Simon Dale ehitas endale Inglismaale Walesi maja.
Selles pole mitte midagi ebatavalist, et mees omale maja ehitab,kuid asja teeb huvitavaks fakt, et tegu on nii öelda maa aluse majaga. Maja justkui pärineks filmist Sõrmuste Isand kus väikesed kääbikud elasid samalaatsetes urgudes.

Ökomaja ehitamiseks kulus mehel ,kes pole elukutselt ei ehitaja ega puusepp, koos äiapapa ja aegajalt küllatulevate sõprade abiga 4 kuud. 1500 töötundi ja 5000 dollarit (umbes  3665euri või 57 351eesti krooni. Kinisvarahaidele ninapihta viskamiseks tuli ruutmeetri hinnaks 69 eurot.

Maja ehitamisel  on erilist tähelapanu pööratud keskonasäästlikusele ja kasuttud võimaikult vähe tänapäewaseid sünteetilisi ehitusmaterjale. mis muudavad maja tänu erituvate toksiinide puudumisele sobivaks elupaigaks ka nõrgema terivisega inimestele.

Maja on perfektses kooskõlas ümbritseva maastikuga

ning perekonnale nii südamelahedase iluaiaga.

Mis muu elamislahenduse korral oleksgi jäänud vaid kaugeks unistuseks.

Olles ise enada majale arhitektiks saate mangida oemasolevate materjalidega mitte ei ole piiratud tänapäeval nii palju kasutuses oleva küprok seina ängistavasse rirstküliku kujulisse maailma.

Maja vundament on kaevatud künka nõlva sisse et vähendada visuaalset erinevust ümbritsevast maastikust
väljakaevatud pinnas ja kivid on täilelikult ära kasutatud vundamendi seinte ja ja lae ehitamisel

laekonstruktsioonide  loomisel on laialdaselt kasutatud punumistehnikat mis näeb välja fantastiline ja peremehe sõnul ei ole üldse nii keeruline teha kui esmapilgul paistab kuid veepidavuse saavutamiseks on siiski lisaks pinnasele ja puidule kasutatud ka tänapäevast plastikaati milega on tagatud katusele koguneva vee ärajuhtime maja taga asuvasse tiiki.

Seinte ja põranda soojustamisel on kasutatud põhumatte mis on segatud saviga. savikrohvi on kasutatud ka siseviimistluseks mis sobib ideaalselelt kokku tööstusess mitekõlbliku puidu (loe kõverda jändrikuks kasvanud puud) millest loomeinimesed on suutnud meisterdada omanäolise puit põrandaga.


Kogu majapidamist kütab aga klassikaline puupliit mille soojamüüür ongi majapidamise põhiline soojusallikas.


Kuna tegu on ikkagi tänapäevase elamuga siis ei saa läbi ilma elektrita. Mida toodavad katusesse lisaks paljudele katuseakendele lisatud päikesepatareid.
Kuigi voolu vajatkse selles majas väga vähe, sest maja on ju maa alune nig külmkappi asemel kasutatakse meilgi juba muistsel ajal tuntuks saanud külmkeldri lahendust.
Vesi on juhitud majja ilma pumpadeta gravitatsiooni abil lähedal asuvast ojast, vaid kanalisatsiooni asendab maarjamaalgi tuntuks saanud südamekujulise uksega lisarajatis 🙂

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!