Vägistasid kaks tüdrukut? Tubli poiss!

1
Rootsit vapustas üsna ebatavaline lugu, kus ühes väikekohas vägistas koolipoiss kaks tüdrukut, kuid sellegipoolest asus kogukond nooruki poole ja keeras tüdrukutele selja.

Örnsköldsviki lähedal asuvas Bjästani külas vägistas mullu kevadel 15-aastane koolipoiss kooli tualetis 14-aastase tüdruku, edastas Aamulehti.

Poiss möönis oma tegu, sai selle eest ka karistuse ning talle määrati tüdruku suhtes lähenemiskeeld.

Seejärel võtsid aga sündmused üsna kummalise pöörde. Nimelt asus külakogukond ühemõtteliselt nooruki poole, justkui õigustades tema käitumist ja keeras selja vägistatud tüdrukule. Sealjuures õigustasid kaudselt poisi teguviisi nii kooli juhtkond, vallaametnikud kui ka kohalik kirikuõpetaja. Poisi kaitseks moodustati isegi Facebooki fännileht, mis on kogunud juba üle 4000 liikme. Vahemärkusena niipalju, et Bjästani külas elab vaid 1800 inimest. Samal ajal vägistatud tüdrukut mõnitati netis.

Sündmused tipnesid aga mullu kevadpidustuste ajal, mida peeti kohalikus kirikus. Kuna poisile oli määratud lähenemiskeeld, siis ei oleks ta tohtinud pidustustel osaleda, kuid kirikuõpetaja teatas, et kirik on avatud kõigile. Nooruk tuligi kirikusse, kus siis terve kirikutäis inimesi talle poolehoidu avaldas. Kevadpeo järel vägistas nooruk aga veel ühe, sedakorda siis 17-aastase, tüdruku.

Sündmus on raputanud tugevalt Rootsi ühiskonda: nii kaalub Rootsi toomkapiitel, kas selline kirikuõpetaja on ikka sobiv oma ametikohale ja haridusametnikud viivad koolis praegu läbi ametkondliku juurdlust.

allikas: www.sloleht.ee

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!