Murutraktori ralli

Hollandi professor Manfred Kets de Vries kirjutab oma raamatus „Õnne valem”, et tööga mitteseotud tegevused aktiviseerivad neid ajupiirkondi, mis on igapäevatoimetuste ajal passiivsed. Ta soovitab valida selline hobi, mis erineb kardinaalselt tööst. Seepärast soovitavad psühholoogid kõigile inimestele valida endale hobi, et olla õnnelikum!
trakats
Tahan tutvustada lähemalt ühte hobi, mis on meie koduvallas kanda kinnitanud. Kindlasti on kõik kursis motokrossiga. Krossi sõidetakse ju põhiliselt mootorratastega ja ka jalgratastega. Vähem tuntud on murutraktorite kross. See ala on mujal maailmas väga populaarne – Inglismaal, Ameerikas ja Soomes. Eestis on see spordiala alles nö lapsekingades. Murutraktorite krossile puhuvad hinge sisse Võtikmetsa murutraktoristid. Asi sai alguse Alansi Mailaadalt 2009 aastal, kui muu melu hulgas lõbustasid laadalisi murutraktorid, mis kihutasid heinamaale tehtud rajal. Nii said selle pisiku endale Janek Kokkar ja Margo Rosar, kes nüüdseks on mõlemad palju edasi arenenud: neil on mõlemal oma masin, võistlusnumber, tiim ja muidugi eesmärgid ja soov selle hobiga tegeleda. Võtikmetsa tiim nr. 18 on Janek Kokkar ja Ilmar Schaffrik. Võtikmetsa tiim nr. 19 on Margo Rosar ja Hans-Kristjan Kautsaar. Mõlema tiimi mehhaanik on Mait Kautsaar.

Mida see spordiala endast siis õigupoolest kujutab?
Murutraktorite kross on kestvussõit – kestab 3 tundi. Stardijoonel on esimeste seas tuuningklassi masinad, seejärel on originaalklassi masinad. Võistlusreeglistik näeb ette, et ühe masina peal on minimaalselt 2 võistlejat ja üks mehaanik. Igal tiimil on oma boksiala, kus masinal peab olema alusmatt remondi teostamiseks. Boksis peab kindlasti olema ka tulekustuti.

Masinate tankimisala on eraldi, kõik masinad käivad seal tankimas. Murutraktorite krossi puhul on tegemist erinevate krossiradadega: pori-, asfaltja jäärada ning rada muru peal. Rada on alati tähistatud ohulintidega, rajal on kohtunikud. Eraldi on kohtunikud, kes loevad läbitud ringe.

www.delfi.ee

Mees, leia endale sobiv hobi!

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!