Moskvalane: Kahtlen, et terrorirünnakute taga on tšetšeenid või kaukaaslased

q
„Eilsed plahvatused Moskva metroos ei üllatanud ega šokeerinud. Ainus, mis pani mõtlema, on see, kas tšetšeenidel on vaja teha selliseid mõttetuid rünnakuid? Milleks?” küsib Moskvas ligi kümme aastatud elanud disainer Jevgeni Voitenkov (31).

„Mida see võib terroristidele anda, mis on nende sõnum? Tundub üsna kahtlane…” arvab Voiteknov intervjuus Õhtuleht Online’ile ning lisab, et ei imestaks selle üle, kui inimrohkete plahvatuste taga oleks Venemaa võimud eesotsas peaministri Vladimir Putiniga.

Voitenkovi sõnul saavad kõik mõtlevad inimesed aru, et võim on Putini käes ning ta teeb kõik selleks, et oma positsiooni hoida.

„Mida 39 inimese elu ikka suure Venemaa jaoks tähendab? Midagi! Samas on see rünnak hea põhjus tšetšeene/kaukaaslasi hävitada või viia ellu teisi poliitilisi plaane, ” usub Voitenkov.

„See, mis Venemaal hetkel toimub, on täiesti jube. Valitsusevastased demonstratsioonid aetakse vägivaldselt laiali, ajakirjandusel pole mingit sõnavabadust, raadiotes lastakse kümne aasta taguseid hitte, selline tunne, et Nõukogude Liit on varsti tagasi.”

Kas sõitmine metroos on pärast eilseid plahvatusi hirmutav? „Ei, loomulikult mitte, usun, et hetkel on seal tänu miilitsapatrullidele üldse kõige turvalisem koht linnas,” arvab Voitenkov. „Samas ei ole seal kaukaasia välimusega inimestel kuigi kerge liikuda, miilitsad kontrollivad pidevalt nende dokumente. Kuulsin ka seda, et raevunud rahvas peksis eile kaht meest.”

www.ohtuleht.ee

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!