Kowloon walled city (22 pilti + video)

Kowloon walled city oli maailma kõige tihedamalt asustatud linn Hong Kongis. Seal elas 33,000 elanikku, see teeb üks inimene ühe ruutmeetri kohta. Aastatel 1950-1970 kontrollisid linna Triaadid ning seal oli rohkesti prostitutsiooni, hasartmänge ja narkootikume. Linn koosneb ilma loata ehitatud kõrgetest hoonetest, mis on mingil määral üksteisega ühendatud.

Aastal 1987 andis Hong Kongi valitsus teada, et “Seinadega linn” lõhutakse. Aastal 1993, kui oldi lõpuks kõik elanikud välja saadud alustati lammutamist, nüüd asub sama koha peal mälestuspark.

Kowloon Walled City’s ei olnud valitsust, seal ei olnud mingisuguseid terviseinspektsioone ja seadused seal ei kehtinud. Tihtipeale, kui keegi põgenes korrakaitsjate eest, siis ta pages just sinna linna, teades, et politsei sinna järgi ei tule.

Linn oli kuulus kuritegevuse ja narkootikumide poolest, kuid sealsed elanikud olid rahulike eluviisidega:
Kowloon Walled City's ei olnud valitsust, seal ei olnud mingisuguseid terviseinspektsioone ja seadused seal ei kehtinud. Tihtipeale, kui keegi põgenes korrakaitsjate eest, siis ta pages just sinna linna, teades, et politsei sinna järgi ei tule.

kno2

Sellel postiljonil ei vedanud, ta määrati riigi poolt posti viima just sinna linna. Läbi selle, teab tema seda linna nagu oma viite sõrme:
kno3

kno4

Linna kõrgeimad korrused olid väga hinnas, sest ainult seal sai näha päikesevalgust ja hingata värsket õhku, lisaks ei tilkunud sulle torudest vett pähe:
kno5

kno6

Elanik kes ei olnud rahul riigi poolt antud kompensatsiooniga, kui inimesi hakati linnast välja tõstma:
kno7

Need toidutöötlejad kolisid siia madalate üürihindade pärast. Ka ei käinud siin neile pinda terviseinspektorid:
kno8

Töötuba muutus tihtipeale tööpäeva lõpus magamistoaks:
kno9

kno10

kno11

kno12

Kõik vajalik oli linnas saadaval:
kno13

Linn koosnes ligikaudu 300st ehitisest, mis olid kõik omavahel ühendatud. Ehitamist ei reguleerinud mitte keegi:
kno14

kno15

Mõned tuhandetest antennidest, mis katustel olid:
kno16

kno17

kno18

kno19

kno20

See on linna ainuke pühamu – võrestikul on nii palju prügi, et ei lase päikesevalgust läbi.
kno21

kno22

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!