Jason Statham-i uus actionfilm “Professionaal” toob välja mehe emotsionaalsema poole.

Professionaal

Jason Statham on tuntud oma tüüprolllide eest actionpõnevikes, mis kujutavad teda võitmatu märulikangelasena. Tõsi, tema rollidel on alati juures olnud ka pisike “kiiks”, mis on taganud ka nende filmide eristumise selle žanri uputuses filmimaastikul. Filmide “Adrenaliin” ja “Riskikuller” edu põhines just sellistel alustel. Seekord aga lubavad filmitegijad tuua filmis “Professionaal” (“Safe”) välja Jasoni emotsionaalsema poole ning üllatada publikut Jasoni erakordse andega näitlemises.

Jason Stathami tee näitlejakarjääri juurde pole olnud tavaline. Ta alustas sportlasena ning oli Briti vetehüpete meeskonna liige Olümpial. Oma sportliku keha pärast sai ta ka pakkumise olla French Connectioni reklaaminägu ning sealt algas ka tema modellikarjäär. Sellele eelnavalt oli tal ka periood elus, kus ta Londoni tänavatel müüs kahtlase väärtusega kraami. See kogemus tuli talle kasuks Guy Ritchie filmis “Hunnik pappi ja suitsev kaheraudne”, tänu millele katapulteerus ta tiheda konkurentsiga filmimaastikule.

Jason Statham-i karakter filmis “Professionaal” – Luke Wright on endine politseinik, kes on tänu elu keerdkäikudele sattunud professionaalseks võitlejaks. Kui ta aga keeldub kaotamast ühte korraldatud matši, tapab vene maffia tema armastatud naise. Kaotanud elus kõik, soovib Luke oma elu lõpetada. Temast saab maailma jaoks kadunud hing.

Filmi režissöör Boaz Yakin on öelnud et: “See film räägib mehest, kes on elus kõik kaotanud , aga läbi juhuse leiab jälle põhjuse elamiseks. Selleks saab pisike tüdruk, kes vajab tema abi.”

Selleks uueks põhjuseks saab oma filmis debüütrolli tegev Catherine Chan, kes mängib erakordse matemaatilise mäluga last Mei-d, kes röövitakse oma ande pärast hiina maffia poolt. Filmi režissöör Yakin rõhutab et: “see on üllatav, kuidas Jason suudab välja mängida ainult emotsioonil põhinevad stseenid, kõik näitlejad ei ole selleks lihtsalt võimelised.” Filmis on nimelt stseen, kus on näha mehe murdumist peale tema naise tapmist, kus näidatakse ainult Jasoni nägu terve minut.

Ka actionfännid ei pea seekord pettuma, sest Jason on jälle oma tippvormis ning lööb kaasa oma kaskadööritrikkide tegemisel. Seega ka selles filmis ei puudu märulile omased võitlusstseenid ja kaelamurdvad kaskadööritrikid, mis muudavad filmi ahvatlevaks maiuspalaks just põnevuse sõltlastele. Viimasel ajal on Jason ka hakanud kõvasti trenni tegema ja jälgima oma dieeti. Ei tea kas põhjuseks võib olla tema uus Victoria Secrets-i modellist tüdruksõber Whiteley Rosie Hungtingthon?

Filmide “Pulp Fiction” ja “Kill Bill” tegijatelt uus tempokas põnevik “Professionaal” (Safe) esilinastub kinodes juba 27.04.

Professionaal
Professionaal

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!