Elu Kreekas

Kas sinna me siis oma ABIRAHA topimegi??

Ajalehe Helsingin Sanomat andmetel saavad riigiraudtee vedurijuhid kuus umbes 6000 eurot palka ehk mitmekordselt üle riigi keskmise.
Riigi osalusega kütusefirma Hellenic Petroleum maksab töötajaile aga aastas tervelt 17,8 kuupalka, mistõttu pole ime, et näiteks autojuht või sekretär teenib aastas üle 90 000 euro.

Suuri palkasid võimaldab maksta ikkagi riik, kes annab toetust isegi ametiühingute meeleavaldusteks. Näiteks energiafirma DEI ametiühing on viimase 12 aasta jooksul saanud riigilt 31,3 mln eurot abiraha, kusjuures viimase kolme aasta jooksul 115 000 eurot meeleavalduste korraldamiseks ehk abi andja enda vastu võitlemiseks, vahendab aripaev.ee.

Eks sellepärast ongi riigifirmade töötajad nüüd erastamise vastu, sest eraomanik tulevikus vaevalt et töötajaid enam endavastaste miitingute korraldamisel aitab.

Lisaks on ametnikkondki viimase ajani aina paisunud – kui on head tutvused, leidub ikka mõni olematu vastutuse ning eluks ajaks tagatud töölepinguga soe kohake. Viimastel andmetel on riigi palgal 800 000 ametnikku.

Ka on Kreeka poliitikud valijate hääli osavalt püüdnud pensioniea piiriga mängides. Näiteks on terve hulk elukutseid võimude hinnangul sedavõrd tervistkahjustavad, et vanaduspuhkusele pääseb kõigest 50aastaselt. Sadade ametite seast torkavad silma näiteks tele- ja raadiotoimetajad (mikrofonid olevat ohtlikud bakterikandjad) ning kemikaale kasutavad juuksurid.

Allikas www.delfi.ee

JAGA POSTITUST SÕPRADEGA!